PTK-402 TOM Kalem Tur Kontrol Sistemi

       Güvenlikten sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını denetleyen bir sistemdir. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen TOM Kalem Okuyucu ve kontrol noktalarına yerleştirilen TOM'lar sayesinde denetim tam olarak sağlanır. Sistemle birlikte verilen özel bilgisayar yazılımı ile her türlü tur raporu ayrıntılı olarak alındığı gibi,  özel vukuat raporları da alınır. Sistem ile gündüzleri, servis ve işletme araçlarının giriş ve çıkış hareketlerini kontrol altına almak da mümkündür.


( Teknik Özellikler )
( Bir uygulama Örneği )
(Kurulum Programı SkyDrive 'PTK402S.EXE')

Personel Devam Kontrol Sistemleri

   İşletmelerin işgücü ve zamanını denetim altına alarak verimliliği artıran ve kesin çözümler sunan sistemlerdir. Geniş ürün portföyünü oluşturan kablolu ve dünyada ilk kez üretilen kablosuz modelleri işletme içinde her birime kolayca monte edilebilir. TOM ve Proximity teknolojisi ile çalışan kablolu ve kablosuz modelleriyle 150 kişiden 15000 kişiye kadar personel çalıştıran tüm işletmeler için idealdir. Tüm işletmelerin her türlü ihtiyacını karşılayan farklı PDKS yazılımları ile de puantaj alınır ve Bordro için gerekli tüm bilgiler elde edilir. 

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ


 
Geçiş Kontrol Sistemleri 
  Bina Otomasyon Sistemleri
  Turnikeli Sistemler
 

Stand Alone Sistemler


Yemekhane Kontrol Sistemleri

   Yemekhane Kontrol Sistemleri Yemekhane Kontrol Sistemi; işletmelerde yemek yeme zamanını ve düzenini kontrol altına alan bir sistemdir. İki şekilde sağlanmaktadır:

Sayaç olarak;

   2000 ve 5000 serisi okuyucular ile gerçekleştirilen yemekhane kontrol sistemidir.

Yemekhane bankosunun üzerine okuyucu ve okuyucuya bağlı bir ışıklı indikatör bağlanır. Her personele de TOM ya da Proximity Kart verilir. Yemek saati geldiği zaman personel kartını okutur. Okuyucunun kayıt almasıyla birlikte indikatörde yeşil ışık yanar ve yemek verilir. Toplanan kayıtlar bilgisayar programına aktarılır ve hangi personelin belirlenen periyotta kaç defa, ne zaman yemek yediği, tüketilen toplam yemek adedi, vs. gibi raporlar alınır.

Kontörlü Akıllı Sistem;

   Turnikeli sistemlerdir(6000 serisi) ve akıllı TMOlar ya da proximity kartlar kullanılmaktadır. Personelin kimlik kartlarına özlük bilgileri yanında işletme tarafından verilen yemek yeme hak tutarı (Hak kesesi) ve personelin isterse ödeme yaparak kullanabileceği tutar (para kesesi) yüklenebilmektedir.

Personel yemekhane girişine yerleştirilen turnikeye yemek yeme zamanı geldiğinde kartını okutur ve hak çekmecesinden bir kontör düşülür. İkinci kez yemek almak veya misafirine yemek ısmarlamak isterse tekrar turnikeden geçiş yapması gerekmektedir. Bu durumda önce karttaki hak kesesine bakılır, hak kullanılmış ise para kesesine bakılır ve para kesesinden bir kontör düşülür. Eğer para kesesi boş ise personel istediği tutarda para kesesine kontör yükletebilir. ( Bkz: Entegre Uygulamalar/ Bayındır Tıp Uygulaması)


 

Ziyaretçi Kontrol Sistemleri

   İşletmelerin ziyaretçiler ile ilgili Güvenlik ve Kontrol Sorununu bilgisayar ortamında denetleyerek kontrol altına alan sistemdir.

   Kullanımı son derece kolay olan bilgisayar programı ile, hangi ziyaretçinin belirli tarih ve saatte kimi ziyaret ettiği ayrıntılı raporlanır. Sisteme entegre edilerek TOM'lu ya da Proximity Kartlar sayesinde ziyaretçilerin hangi kapılardan geçebileceği de ( Geçiş Kontrol Sistemi ) kontrol altına alınır ve raporlanır.